Szimatoljuk csak meg, hátha ehető. |
Hogyan varázsoljunk újat régiből, és mitől lesz egyedi egy játék?
Gondolkoztál már azon, hogy milyen jó volna, ha tényleg egyedi játékkal tudnád megörvendeztetni a csemetédet? Vágysz valami újra, érdekesre, egyedire, ami igazán csak a te gyerekednek talál? Nem szereted a tucatárut?Olvasd el a bejegyzést, hogy megtudhasd, hogyan dobhatsz fel egy használt rollert!
Mi kell hozzá?
A kiszemelt, újrahasznosításra váró játék. Esetünkben egy teljesen kék roller, amit lila és narancssárga színekkel festettem át.
Mennyibe időbe kerül az átalakítás:
- ez egyrészt ügyességtől és kedvtől (ihlettől) függ.
- másrészt a minta nagyságától és bonyolultságától is: a száradási időt ki kell várni mindenképp, ami a minta/festés nagyságától két órától egy napig is terjedhet.
1. Először az alapot kend fel a rollerre. Én az alap felkenése után hagytam egy napot száradni a festéket.
Falevél mintás rollerkerék. |
Stilizált virágminta a csövön. |
Robogó csiga. Vagy inkább száguldó csiga? |
3. Mikor a narancssárga festék sem csillogott gyanúsan, akkor pakolhattam, tehettem-vehettem,elővehettem a rejtekhelyről, mert megszáradt a roller.
4. A kipróbálásra sem kellett sokáig várni. Mivel a házban tilos bármilyen görgős, kerekes tárggyal játszani (labdázni is tilos, igen), kicipeltük a teraszra.
Akcióra készen állunk!
Próbáljuk csak ki... Menj el macsek. |
A tettesek. |
Ezzel a módszerrel akár szimpla fakockákat is puzzle-darabkákká alakíthatunk át. Így különböző alkalmakra (szülinap, karácsony stb.) környezetbarát, pénztárcakímélő és egyedi játékokkal örvendezheted meg az aprónépet.
Kipróbálod?
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése